RUFA Šport s Kostkom a Fordom Fiesta R5 na Barum Rally

V minulom roku to bol práve RUFA Šport Team, ktorý premiérovo predstavil v rámci Barum Rally Zlín vozidlo Ford Fiesta R5. V tomto roku sa v rámci tejto súťaže predstaví s rovnakým vozidlom.

 Do kokpitu vozidla Ford Fiesta R5 odetého do farieb RUFA Šport Teamu sa usadí aj v tomto roku dvojica Tomáš Kostka - Miroslav Houšť, ktorá už niekoľkokrát dokázala, že aj v mimoriadne silnej konkurencii, dokáže poriadne zabojovať. Slovenský tím sa už niekoľko rokov pravidelne umiestňuje v rámci tejto vrcholnej súťaže v rámci TOP 10, čo dokázal aj v roku 2012, keď z toho bolo v Zlíne tretie miesto absolútneho poradia. V minulom roku, pri premiére vozidla Ford Fiesta R5 však museli Tomáš s Mirom odstúpiť z dôvodu technickej poruchy.

„Som rád, že náš tím bude opäť stáť aj tento rok na štarte Barum Rally v Zlíne. Na tejto súťaži, ktorá sa vyznačuje nesmierne silnou konkurenciou z celej Európy sa nám podarilo už v minulosti všetkých zúčastnených presvedčiť, že naša posádka dokáže bojovať nielen s domácej, ale hlavne zahraničnej silnej konkurencii o najvyššie priečky. Po treťom mieste absolútneho poradia v roku 2012 sme mali minulý rok trochu smolu, keď našu posádku sklamala technika. Dúfam, že v tomto roku sa nám opäť bude dariť a po Barum Rally sa budeme všetci spoločne usmievať z dobrého výsledku,“ opísal pred štartovnú náladu v tíme Ľubomír Kleman, manažér slovenského RUFA Šport Teamu.

Vozidlo Ford Fiesta R5 pochádza z dielní JM Racing, s ktorým RUFA Šport Team spolupracuje od svojho vzniku. Na Slovensku toto vozidlo tím predstavil koncom minuloročnej sezóny, v rámci Auto Show Slovakia Ring.

Tohtoročná Barum Czech Rally Zlín, ktorá je zaradená aj v tomto roku do prestížneho seriálu Majstrovstiev Európy v rally, odštartuje v piatok (29.8.2014) dopoludnia kvalifikačnou rýchlostnou skúškou. Na tento deň pripravil organizátor pre všetkých súťažiacich mimoriadne obľúbenú mestskú rýchlostnú skúšku v uliciach Zlína, ktorej výsledky už budú započítavané do hodnotenia súťaže. V sobotu (30.8.2014) musia súťažiaci absolvovať celkovo osem rýchlostných skúšok a v nedeľu (31.8.2014) na nich čaká ešte ďalších šesť. Posádky, ktoré chcú dojazdiť až do cieľa súťaže tak musia absolvovať spolu pätnásť rýchlostných skúšok, na ktorých v totálnom nasadení najazdia takmer dvestotridsaťosem kilometrov. Meno víťaza tohtoročnej Barum Czech Rally Zlín sa dozvieme v nedeľu (31.8-2014) o 16:00 hodine. Samozrejme o tom, ako sa darilo slovenskému RFA Šport Teamu vás budeme informovať ihneď po súťaži.

Miro Majláth

ONBOARD test: http://youtu.be/KsPp8x44Lng

PARTNEŘI

plus4u

vig-travel

eltodo

synot

technodat

td-is

spur

Logo LINTECH rev11 verze11

Logo LINTECH rev11 verze11